Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:
Hokejové výstroje
Hokejbalové výstroje
Florbalové výstroje
Výstroje americký fotbal
Potápěčské výstroje
Armádní výstroje
Hasičské výstroje
Horolezecké výstroje
Volba ideální badmintonové rakety je důležitý proces, který zodpovídá za kvalitu pozdějšího herního projevu. Uvažujete o koupi nové badmintonové rakety a nevíte, která je pro Vás ta pravá? Následující řádky Vám s výběrem pomohou.
Jednotlivé rakety se nacházejí v širokých cenových relacích. Ceny jsou dány nejen značkou a kvalitou rakety, ale také určením pro cílovou skupinu hráčů. Pakliže s badmintonem teprve začínáte nebo si chcete jen tak „zapinkat“ na letní dovolené, je naprosto zbytečné investovat více finančních prostředků do rakety pro profesionálního hráče, jelikož jím prostě nejste a i ta nejlepší raketa z vás mistra světa neudělá. Hráče a rakety dělíme zpravidla do tří skupin:
Bývají cenově nejméně náročné a slouží k rozehrání začínajícím hráčům či nadšencům, který jej hrají rekreačně pouze párkrát do roka.
Finančně středně náročná třída. Slouží hráčům, kteří již ovládají základní technické prvky hry včetně širší škály úderů, avšak stále mají co zlepšovat na celkovém zdokonalení hry.
Nejlepší modely raket patří do rukou zkušených hráčů, kteří se pravidelně zúčastňují všemožných profesionálních turnajů a jejichž technika je na velmi vyspělé úrovni. Jedná se jak o klubové či turnajové hráče, tak o profesionální hráče badmintonu.
Badmintonové rakety jsou konstruovány pro určitý styl hry. Převážně u těch kvalitnějších značkových kusů pro vyspělé hráče hraje zaměření na preferovaný herní styl velkou roli. Vhodnost pro herní styl je dána vlastnostmi rakety, jakými jsou především tuhost, vyvážení, tvar a tloušťka rámu, doporučené napnutí a typ výpletu a v neposlední řadě také celková hmotnost. Výběr vhodné rakety podle upřednostňovaného stylu hry se doporučuje nepodceňovat a předem si zjistit podrobné informace o jednotlivých typech raket. Rozlišujeme tři základní herní styly:
Styl je založený převážně na silovém pojetí hry. Výměny jsou obvykle krátké a častými údery zde shledáme smeče, klamavé míče, rychlé útočné dropy či prudké polo vysoké údery. Při útočném stylu hry je potřeba počítat s větším rizikem nevynucených chyb.
Opak útočného stylu. Úkolem hráče je vrátit soupeři i velmi obtížné míčky a zahnat jej vysokými loby až k základní čáře hrací plochy s následným zkrácením hry pomocí krátkých obranných míčů.
Kombinace obrany i útoku. Hráč ovládá oba styly, ale zpravidla nikoliv na takové úrovni, jako v případě specializace na jeden vybraný styl. K vidění jsou zde všelijaké typy úderů s maximálním využitím cele hrací plochy. Hráč často vymýšlí technické míčky a trestá chyby soupeře rychlým ukončením výměny.
Nutno dodat, že výrobci raket počítají převážně se všestranným charakterem hry. Hráč se tak nemusí bát, že by např. s obranným typem rakety nezahrál kvalitní silový úder apod.
Součástí badmintonové rakety je také omotávka, jejíž vliv a aktuální stav byste neměli v žádném případě podceňovat. V opačném případě by totiž omotávka neplnila své funkce a vlastnosti, které jsou pro kvalitní hru velmi důležité. Jsou jimi:
Podle funkce je rozlišujeme na:
Pružnost má značný vliv na sílu provedeného úderu. Podle tuhosti rozlyšujeme následující typy raket: