Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:

Hokejové výstrojeHokejové výstroje

Hokejbalové výstrojeHokejbalové výstroje

Florbalové výstrojeFlorbalové výstroje

Výstroje americký fotbalVýstroje americký fotbal

Potápěčské výstrojePotápěčské výstroje

Armádní výstrojeArmádní výstroje

Hasičské výstrojeHasičské výstroje

Horolezecké výstrojeHorolezecké výstroje

Jak vybrat a koupi správné inline brusle - Nejlepší atd.

Ani in-line bruslení není sport, ve kterém platí, že nejdražší je zároveň to nejlepší pro Vás. Před koupí nových bruslí je třeba uvážit hlavně to, jak moc se chcete bruslení věnovat. Určitě je velká hloupost kupovat si nejdražší top model bruslí, když budete jezdit jednou za měsíc někde “doma na dvorku”. Naopak, pokud se tomuto sportu chcete věnovat pravidelně, je lepší si za kvalitu in-line bruslí připlatit.

Jak vybrat nejlepší (nejlevnější vs. nejkvalitnější) brusle

Další věcí, kterou budete muset uvážit je, s kým chcete na bruslích jezdit. Pokud budete jezdit sami, nemusíte se při koupi vůbec ohlížet. Pokud ale chcete jezdit s partnerem, určitě by jste si měli koupit brusle podobné. Pokud totiž Váš partner bude mít na bruslích kolečka 75mm a vy budete mít model s 90mm, může to skončit akorát tak hádkou. Věřte tomu nebo ne, partner s menšími kolečky Vám brzy nebude stačit, akorát se udře a vypustí na cestě duši.

Dobrou radou pro začátečníky je, nekupovat si to nejdražší, co na trhu najdete. Raději odzkoušejte základní model bruslí, který třeba po sezóně někomu darujete nebo prodáte, aby jste si koupili brusle kvalitnější. Určitě je to lepší varianta, než si koupit brusle drahé, které nakonec sami nebudete vůbec používat.

Pamatujte však na to, že kvalitnější brusle budou požadovat kvalitnější údržbu, čištění a mazání koleček, jejich dotahování, popřípadě včasnou výměnu.

Výběr inline bruslí podle parametrů

Při výběru in-line bruslí se začátečníci mohou velmi rychle ztratit v jejich parametrech, proto pro Vás máme jednoduchou pomůcku, přehled nejdůležitějších parametrů in-line bruslí.

Určení inline bruslí podle pohlaví

Kvůli odlišné stavbě mužského a ženského těla se dnes stále více rozšiřují modely, které daleko více vyhovují určitému pohlaví. Nicméně stále platí fakt, že nejprodávanějšími bruslemi jsou stále brusle UNISEX a nejednou se stane, že si žena vybere brusle pánské.

1) Pánské : Tyto brusle jsou určeny především pro muže, konstrukce brusle je vytvořena tak, aby sedla k mužské postavě. Brusle jsou tedy pevnější a stavěny především na větší hmotnost a postavu. Menší čísla bruslí (41, 42, 43) však hodně často vyhovují také ženám.

2) Unisex : Tyto brusle jsou stavěny s ohledem na stavbu mužského i ženského chodidla. V menších (dámských) velikostech bývají tyto brusle uzpůsobeny většinou dámskému chodidlu, s rostoucí velikostí (42 a výše) se naopak uzpůsobují specifikům mužského chodidla.

3) Dámské: U těchto modelů bruslí se výrobci snažili maximálně přizpůsobit brusle dámské postavě, tedy menší váze, menší výšce postavy a jiné stavbě chodidla.

Kategorie inline bruslí podle využití

Základní parametr pro výběr in-line bruslí, který určuje, pro jaké využití budou brusle použity.

1) Fitness – Nejrozšířenější styl in-line bruslení. Tento typ bruslí je určený pro lidi, kteří budou chtít bruslit klasicky, po in-line stezkách.

2) Fitness speed - Stále oblíbenější kategorie, která vyžaduje na bruslích větší zkušenosti, stále však patří do kategorie rekreační jízdy. Tyto bruslé volí například hokejisté, kterým jako zkušeným bruslařům umožňují svižnější způsob jízdy.

3) Speed - Tyto brusle jsou určeny všem sportovcům, kteří milují rychlost. Od Fitnessových bruslí se liší především tím, že mají větší kolečka (100mm) a jejich obuv připomíná spíše skeletony pro pro běžky.

4) Aggressive in-line - Tyto brusle jsou vyhledávány mladými lidmi. Jsou určeny pro agresivní jízdu ve skate parcích a na rampách. Rozhodně ne pro pohodlnou jízdu na in-line stezkách.

5) Off-road (nordic skating) – Brusle určený sportovcům, kterým nestačí jen in-line stezky. Tyto brusle jsou stavěny prakticky na jaký koliv terén, od polních cest až po lesní stezky. Jsou opatřeny nafukovacími 150 mm kolečky, které tak daleko lépe vstřebávají námahu.

6) In-line hokej – Brusle určeny pro in-line hokejisty, bota je většinou stejná jako u bruslí na led, kolečka jsou měkčí kvůli povrchu, na kterém se tento sport hraje. Pro bruslení na in-line stezkách jsou však tyto brusle velmi nepohodlné.

Styl jízdy na inline bruslích

Způsob jízdy souvisí především s kategorií bruslí, tato kategorie má 4 různé parametry:

1) Rekreační – Tyto brusle jsou určeny pro bruslaře, kteří in-line bruslení vyhledávají jako rekreaci, relaxaci a udržování tělesné kondice. Předpokládá se, že tyto brusle budou bruslaři využívát 1-2x týdně.

2) Sportovní - Jsou určeny pro bruslaře, kteří od bruslení čekají daleko více a krom lehké projížďky vyhledávají také sportovní využití a aktivnější zlepšování své fyzické kondice.

3) Výkonnostní – Jsou určeny pro zkušené bruslaře, kteří na bruslích tráví většinu času a intenzivním ježděním je vystavují daleko větší zátěži.

4) Profesionální – Pro velmi zkušené bruslaře, jsou stavěny na velmi vysokou zátěž. Určeny zejména pro bruslaře, kteří dokonale ovládají techniku bruslení. Jejich bota už však není pohodlná na klasické rekreační bruslení.

Kolečka inline bruslí a jejich průměr

Rozměry koleček se obvykle udávají ve dvou hodnotách, např. 80/20. První hodnota udává průměr kolečka, druhá jeho šířku. U velikostí koleček platí, že čím větší kolečka jsou, tím je jízda rychlejší, ale méně ovladatelná. Menší kolečka jsou tedy pomalejší, ale daleko snadnější na kontrolu Vaší jízdy. Velikost koleček je třeba dobře uvážit v souvislosti se zkušenostmi bruslaře.

Kolečka inline bruslí a jejich tvrdost

Tvrdost koleček je značená číselnou hodnotou s A na konci, např. 84A a platí, že čím větší hodnota je, tím tvrdší je kolečko. Tvrdší kolečka jsou rychlejší a daleko déle vydrží, ale jsou nepohodlná na nerovném terénu. Měkčí kolečka jsou pomalejší, daleko více pohodlnější, ale o poznání rychlejí se opotřebují, hlavně na nekvalitním terénu.

Jak vybrat a koupi správné inline brusle - Nejlepší atd..
Cena od 2999,00 Kč.
Jak vybrat a koupi správné inline brusle - Nejlepší atd.

Hokejové kalhoty

Hokejové tašky

Fotbalové chrániče

Tenisové rakety

Inline brusle

Badmintonové rakety

Sportovní obuv

Snowboardové boty

Snowboardy

Sportovní výživa

Partneři

Jak vybrat a koupi správné inline brusle - Nejlepší atd. - 2024