Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:
Hokejové výstroje
Hokejbalové výstroje
Florbalové výstroje
Výstroje americký fotbal
Potápěčské výstroje
Armádní výstroje
Hasičské výstroje
Horolezecké výstroje
Snowboarding dnešní podoby píše své počátky někdy okolo 60. až 70. let tohoto století. Na svahy českých sjezdovek se tento sport, který zprvu lákal jen mladé lidi, dostal až začátkem 90. let. Dnes je snowboarding jedním z fenoménů dnešní doby a prkno už nepatří pouze mladým. Na všech sjezdovkách už totiž pravidelně potkáváme snowboardisty všech věkových kategorií.Začátky snowboardování bývají mnohdy hodně těžké. My Vám poradíme, jak vhodně vybrat prkno právě pro Vás, aby jste si mohli začít naplno jízdu užívat v co nejkratší možné době. Právě správně vybrané prkno je totiž prvořadým základem úspěchu dobrého snowboardisty.
Prvním důležitým faktorem pro výběr prkna je jízdní styl, který chcete preferovat. Ve snowboardingu máme takovéto styly dva:
Freestyle - Freestyle je mezi snowboardisty nejpopulárnější. Jde o jízdu na upravených sjezdovkách i vedle nich. Snowboardista si v ní užívá volnosti, krásy hor i okolní přírody. Není zatížen těžkými přeskáči, ale nosí pohodlnou obuv. Svobodu může využít k různým trikům, obloukům i v jízdě. U freestylového stylu totiž nezáleží na tom, jestli jedete dopředu nebo dozadu. Pokud jezdíte s pravou nohou vepředu, není problém se otočit a jet vepředu s nohou levou. Freestylové snowboardy se zároveň používají na celou řadu disciplín, jako je U-rampa, big air skoky, jibbing, apod.
Freeriding - Jde o jízdu ve volném terénu a v hlubokém sněhu. Pro většinu snowboaridstů je právě tohle ten nejkrásnější zážitek z jízdy. Na takovýto typ ježdění jsou ovšem optimální podmínky pouze několikrát do roku a většinou se za tímto druhem sportu vyráží do hor za hranicemi naší země. U freeridingu by mělo být vázaní posunuto více dozadu, aby se docílilo odlehčené špičky a zároveň se posunulo těžiště.
Už máte ve výběru trochu jasno? Že ne? Tak v tom případě není třeba házet flintu do žita. Oblibu posledních let si totiž stále více získávají tzv. allround snowboardy, které jsou svou konstrukcí a vykrojením určeny jak k jízdě na sjezdovkách, tak v hlubokém a neupraveném sněhu.
Důležitou vlastností, kterou by měl váš snowboard mít je dřevěné jádro. To by se totiž mělo starat o to, že i po několika sezónách bude vaše prkno stále dobře pružné. Pochopitelně by váš nový snowboard měl mít kvalitní skluznici a dobře nabroušené ocelové hrany. Skluznice by měla být konstruovaná tak, aby sála dobře vosk i při opravách (jedná se o tzv. skluznici extrudovanou). Poslední dobou naštěstí přestává být pravidlem, že kvalitní snowboard stojí hodně peněz. Začátečníci si mohou vybrat kvalitní prkno již na hranici 3 000,- Kč. Ty levnější snowboardy, které nabízí obvykle supermarkety, mají většinou pěnové jádro. To nebývá tak kvalitní, a proto Vaše prkno ztratí po dvou sezónách své jízdní vlastnosti a žádá o výměnu. Dobrým milníkem pro výběr snowboardu je také země, ve které je vaše prkno vyrobeno. Snowboardy s titulkem “Made in China” obvykle příliš kvality do vaší jízdy nepřinesou.
Dalším důležitým bodem je délka snowboardu. U té je třeba přihlédnout k vaší výšce, hmotnosti i stylu jízdy. Nepsaným pravidlem je, že by měla délka prkna dosahovat +- 5 cm úrovně brady jezdce.
Posledním z důležitých faktorů pro výběr nového prkna je jeho šířka. Pokud máte totiž větší nohu (obvykle velikost body 11UK a více), je lepší zakoupit širší snowboard. Takovéto prkna mají u údaje o délce prkna také písmeno W – od anglického slova wide (široký). Takže například “160 cm w”. Pokud by totiž bylo vaše prkno moc úzké a boty by zněj přečnívaly více než 1 cm, sjížděli by jste sjezdovku více po zadku než na prkně.