Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:
Hokejové výstroje
Hokejbalové výstroje
Florbalové výstroje
Výstroje americký fotbal
Potápěčské výstroje
Armádní výstroje
Hasičské výstroje
Horolezecké výstroje
Při nákupu badmintonové rakety by měl nakupující myslet na některé nejdůležitější parametry raket, které rozhodují o jejich vlastnostech. Mezi nejdůležitější parametry patří délka, hmotnost nebo vyvážení rakety. Důležitý je také materiál, ze kterého je raketa vyrobena. A na základě těchto parametrů můžete zvolit nejlevnější a nejkvalitnější badmintonovou raketu pro vaše potřeby.
Určitě si pamatujete na doby, kdy téměř každý vlastnil nějakou dřevěnou raketu. I tehdy sloužil badminton k příjemnému uvolnění a relaxaci, avšak dnes byste se s dřevěnou raketou pořádně nadřeli a asi jen těžko obstáli v konkurenci nových modelů.
O krůček lépe na tom jsou rakety s rámem ocelovým. Tyto rakety doslova okupují pulty velkých supermarketů a seženete je skutečně za symbolických pár korun. Je to nejlevnější způsob, jak s badmintonem začít. Kdo to však s tímto krásným sportem myslí přeci jen trošku vážně, rozhodně by měl od koupi takovéto rakety ruce pryč. Hlava rakety se navíc v průběhu hry deformuje a vyvíjí značnou zátěž na zápěstí ruky.
Dalším prvkem, který je pro výrobu raket používán, je hliník. Ten zajišťuje oproti předchozím dvěma materiálům poměrnou lehkost konečného produktu, avšak i tyto rakety se nenávratně deformují. Hliníku se v současnosti využívá pouze jako příměs do specifických komponent rakety.
Dnešní kvalitní badmintonové rakety obsahují příměs grafitu a jeho slitinových podob. Dalším prvkem využívaným při konstrukci rámu je titan. Titanová vlákna mají za následek zpevnění materiálu, avšak vykazují vyšší hmotnost. Plní zároveň důležitou stabilizační funkci.
V současné době se nejvíce setkáváme s prodlouženým typem rakety, která měří 675 mm. Nutno podotknout, že standardní délka rakety činí o 10 mm méně, tedy 665 mm. Prodloužená délka dodává úderům větší sílu.
Tvar hlavy rakety je většinou isometrický. Tento tvar zvyšuje optimální plochu pro zahrání kvalitního míčku.
Hmotnost badmintonové rakety se uvádí vždy v gramech. U každého údaje je potřeba dávat pozor, zda se jedná o hmotnost rakety bez výpletu (drtivá většina případů) či s výpletem. Dnešní rakety představují hmotnost v rozmezí 80-120 g. Samotný výplet většinou váží něco okolo 7-10 g. Pakliže vlastníte raketu o něco těžší, nejspíše už patří mezi starší „kousky“ tohoto oboru. Pokud máte naopak kvalitní lehčí raketu, nemusí to hned znamenat, že se do úderu převádí méně síly, jako tomu bylo u starších modelů. Moderní materiály, ze kterých jsou moderní badmintonové rakety konstruovány, totiž dokáží dělat zázraky. Navíc – čím méně je raketa těžká, tím lépe je ovladatelná!
Vyvážení badmintonové rakety se uvádí v milimetrech a vyjadřuje podélné rozložení hmotnosti na raketě. Rozlišujeme vyvážení rakety do hlavy, na střed a do ruky. Nejvíce se využívá vyvážení na střed rakety. Částečně ho lze poupravit také typem omotávky. Vyvážení do hlavy je typické spíše u útočných typů raket.
Dle těchto parametrů si můžete vybrat nejlevnější a nejkvalitnější badmintonovou raketu.